تکنولوژی در حال تغییر دادن سریع همه چیز است. شاید در دهه سال‌های اخیر این جمله را بارها شنیده باشید، اما پیشرفت‌های سریع در تکنولوژی تقریبا در هر دهه تغییراتی اساسی در زندگی و حرفه همه ما ایجاد کرده است. یکی از این تغییرات مهم، بازاریابی محتوایی است. از تولید گرفته تا توزیع و مصرف، تکنولوژی، کسب‌وکارها را وادار می‌کند تا درباره نحوه استفاده ما از محتوا دوباره فکر کنند.

شاید تا همین ده سال پیش هم تا این اندازه به تلفن‌های هوشمند وابسته نبودیم و بسیاری از ما، اخبار را در روزنامه‌های واقعی دنبال می‌کردیم، نه روی اپلیکشن‌ها. اما امروز با استفاده از تلفن‌های هوشمند خود کسب‌وکارمان را هدایت می‌کنیم، نسبت به وقایع دنیا به نفع خودمان واکنش نشان می‌دهیم و در تفریح و خوشگذرانی کردن هم حتی زیاده‌روی می‌کنیم.

تکنولوژی کنترل همه چیز را در دست گرفته و این وظیفه ما بازاریاب‌ها این است که از آخرین پیشرفت‌ها مطلع شویم، شاهد تاثیر این پیشرفت‌ها بر بازایابی محتوایی و گرایش‌های روابط عمومی باشیم و استراتژی‌های خود را با آن‌ها هماهنگ کنیم. بیایید با هم نگاهی داشته باشیم به ۷ گرایش رایجی که بی‌تردید در سال ۲۰۱۸ بازاریابی محتوایی را دستخوش تغییر خواهند کرد.

مهترین گرایش‌های بازاریابی محتوایی در سال ۲۰۱۸

۱. شبکه‌های اجتماعی دیگر تنها پلتفرم‌هایی برای به اشتراک گذاری نیستند و جای رسانه‌های چاپی را خواهند گرفت

توزیع محتوا وابسته به تاکتیک‌های مختلفی است و آنچه در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته می‌شود، رایج‌ترین روش توزیع محتوا توسط صاحبان تجارت به حساب می‌آید. اما پلتفرم‌هایی مثل فیسبوک، اینستاگرام و اسنپ‌چت تصمیم گرفتند خودشان به اندازه یک رسانه چاپی موثر باشند و برای به اشتراک گذاشتن چند لینک‌، تنها به یک پلتفرم ساده بودن اکتفا نکردند. چرا مردم اپلیکیشن‌های اجتماعی محبوبشان را ترک کنند در حالی که می‌توانند تمام محتوایی را که می‌خواهند از یک جا تامین کنند؟

درحالی که فیسبوک هنوز به عنوان پر استفاده‌ترین پلتفرم اجتماعی برای تجارت‌های کوچک حکمرانی می‌کند، رسانه‌های چاپی نیز از امکاناتی مثل مقاله‌های فوری برای گسترش دسترسی به محتوا استفاده کرده‌اند. اینستاگرام و اسنپ‌چت این روزها با فراهم کردن امکان لینک‌دهی به کاربران اجازه می‌دهند با یک حرکت ساده انگشت مقاله‌ها را به شکل فوری بخوانند.

روزگار استفاده رایگان از ابزارهای رسانه‌های جمعی برای نشر لینک‌ها به سر آمده است و این پلتفرم‌ها به فکر راه حلی هستند تا در رقابتِ درحال رشدِ دسترسی‌های رایگان از هم پیشی بگیرند. کانال‌های اجتماعی روشی برای رسیدن به مخاطب ارائه می‌کنند و آن‌ها را به سایت شما برمی‌گردانند؛ درست همانطور که محتوای مهمان یا Guest Posting (استراتژی ساخت لینک با هدف دستیابی به مخاطبان جدید به وسیله نوشتن مقاله و نشر آن در سایر وب‌سایت‌ها) این کار را در مورد ناشران آنلاین انجام می‌دهد. در عصری که در آن رسانه‌های اجتماعی حرف اول را می‌زنند، داشتن کانال‌های اجتماعی داغ و سرگرم کننده به اندازه داشتن یک وبسایت درجه یک اهمیت دارد.

۲٫ یادگیری ماشینی امکان مکالمات محتوایی را فراهم می‌کند

موفقیت برند شما در بازاریابی محتوایی بستگی به توانایی شما در انتقال محتوای درست به مخاطب درست در زمان درست دارد و این به چیزی بیش از برآورد تجربی شما نیاز دارد. اینجاست که یادگیری ماشینی به کار می‌آید.

الکس د سیمون، مدیر عامل آووکاتو می‌گوید: « بازاریابی محتوا روز‌به‌روز تعاملی‌تر شده و مرزهای بین بازاریابی محتوایی و فروش را کم‌رنگ می‌کند. مشتریان علاقه زیادی به تبادلات یک به یک با شرکت‌ها از طریق رسانه‌های جمعی و فرستادن پیام دارند اما برقراری یک گفت و شنود مفید و عاری از اشکال در اندازه وسیع برای شرکت‌ها دشوار است.»
این فرد اضافه می‌کند: «تکنولوژی‌های یادگیری ماشینی که امکان دیدن فرستنده یک پیغام را برای بازاریابان فراهم می‌کنند، می‌توانند نوع محتوای آن مکالمه را هم تعیین کنند. گذر از بازاریابی محتوا به شیوه سنتی و رسیدن به بازاریابی گفت و شنودی به شیوه ماشینی، عملکرد بازاریابان را تغییر داده و آن‌ها را برای انتقال محتوای بهتر در اندازه بزرگ‌تر و با نتیجه مطلوب قدرتمند می‌سازد.»

کسب درآمد از محتوا چیست؟ راهنمایی برای صاحبان وب‌سایت‌ها
بخوانید

۳٫ افزایش واقعیت افزوده و مجازی، محتوای بصری را تبدیل به امری بدیهی و عادی می‌کند

مردم از وعده‌های تکنولوژی‌های مجازی و افزوده درباره چگونگی ایجاد تغییر خسته‌اند، اما من مطمئنم ما شاهد پر رونق شدن این تکنولوژی در سال ۲۰۱۸ خواهیم بود. کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که واقعیت افزوده و مجازی تا سال ۲۰۲۰ موجب ۱۵۰بیلیون دلار درآمد خواهد شد و دسترسی گسترده به آن فرصت‌هایی نو برای بازاریابان فراهم خواهد کرد تا بهترین محتوا را تولید کنند.

برای بسیاری از برندها، واقعیت مجازی و افزوده، یک قلمرو بازاریابی کشف نشده است که ممکن است هنوز به طور کامل آمادگی آن را نداشته باشند. کسی شما را به این خاطر سرزنش نمی‌کند چرا که قبل از دویدن حتما باید راه بروید.

اگر برای انتقال محتوایتان به واقعیت مجازی هنوز آماده نیستید، این گرایش رایج را به چشم یک ابزار برای پیشبرد محتوای بصریتان ببینید. ایجاد گرافیک‌های تعاملی، ویدئو و اپلیکیشن نه تنها باعث ایجاد یک استراتژی جذاب‌ برای بازاریابی محتوا می‌شود بلکه زمینه را برای تجربیات آینده در زمینه واقعیت مجازی و افزوده فراهم می‌کند.

۴. تکنولوژی پیشرفته، شخصی سازی کلی محتوا را به یک واقعیت تبدیل می‌کند

حرکت به سمت محتوای شخصی سفارشی چندین سال است که در حال شکل‌گیری است اما تکنولوژی پیشرفته به شما کمک می‌کند پا را فراتر بگذارید. تحلیل‌های موشکافانه به شما اجازه می‌دهند پروفایل مخاطبان خود را تعقیب کنید، شخصیت مشتریان خود را شناسایی و مورد هدف قرار دهید، دست به ایجاد محتوای شخصی‌ بزنید و پیشنهاداتی را مطرح کنید.

سایت‌های آمازون و گوگل مدتی است که ارزش ایجاد تجربیات شخصی‌ از طریق پروفایل مشتریان خیلی خاص را ثابت کرده‌اند. تکنولوژی به تمام شرکت‌ها در اندازه‌ها و صنایع مختلف امکان تقلید و الگو برداری را می‌دهد. در واقع چنین کاری، تبدیل به یک امر ضروری می‌شود: گارتنر پیش‌بینی می‌کند که در سال ۲۰۱۸ تجارت‌هایی که در شخصی‌سازی برای تمام طبقات سرمایه گذاری کرده‌اند، تا ۲۰٪ از سایرین فروش بیشتری خواهند داشت.

‌۵. پخش زنده ویدئویی از طریق شبکه‌های اجتماعی، فرصت‌های جدیدی را برای تولید محتوا فراهم می‌کند

در سال ۲۰۱۷ شاهد معرفی امکانات پخش زنده از سوی پلتفرم‌های اجتماعی برای استفاده در بازاریابی محتوایی بودیم. در حالی که هنوز پخش برنامه به شیوه سنتی نقش مهمی در استراتژی محتوا بازی می‌کند، نمی‌توان به گرایش جدید پخش زنده ویدئویی بی‌توجه بود. در مطالعه‌ای که به تازگی انجام شده است، تقریبا ۸۲ درصد مصرف‌کنندگان پخش زنده ویدئویی را به سایر انواع پست در شبکه‌های اجتماعی ترجیح می‌دادند.

ده روش مبتکرانه برای بازاستفاده از محتوای قدیمی
بخوانید

این امکانات جدید به شما اجازه می‌دهند پیغام خود را به شیوه فوری‌تر و تکان‌دهنده تری یه اشتراک بگذارید. علاوه بر این، مخاطب‌ها روز به روز دنبال ویدئوهای زنده بیشتری هستند و این برای برندهای B2B می‌تواند به شکل برگزاری یک وبینار، موثر واقع شود. مخاطبان از برندهایی که تعقیب می‌کنند، تقاضای رابطه‌ای را دارند که یک انسان در آن واسطه باشد. بنابراین پخش زنده ویدئویی فرصت بسیاری خوبی برای برقراری رابطه نزدیک با مشتریان فراهم می‌کند. هم‌زمانی در هنگام پخش ویدئو باعث می‌شود مردم احساس کنند با آن چه مقابل خود می‌بینند در تعامل هستند، حتی در شرایطی که آن ویدئو برای هزاران نفر در حال پخش شدن باشد.

۶. بهینه‌سازی تلفن‌های موبایل در تمام صنایع معیار خواهد بود

هیچکس مانند سابق با کامپیوتر دسکتاپ کار نمی‌کند. ما عادت کرده‌ایم به همه چیز هر زمان که اراده کردیم دسترسی پیدا کنیم، به همین دلیل ۶۹ درصد از زمانی که با رسانه‌های دیجیتال سرگرم هستیم را پلتفرم‌های موبایلی پر می‌کنند و این فرصت مناسب برای بازاریابی محتوایی ایجاد می‌کند. با این که لازم نیست اپلیکیشن‌ها را حتما خودتان درست کرده باشید (هرچند ایده بدی به نظر نمی‌رسد)، اما محتوای شما باید طوری باشد که بتوان از آن روی تلفن موبایل به بهترین شکل استفاده کرد.

استفاده از اینترنت محدود به موبایل، روز به روز در حال افزایش است. ۴۱ میلیون نفر از جمعیت مردم آمریکا تنها از طریق موبایل به محتوا دسترسی پیدا می‌کنند. برای رشد و حفظ این نوع دسترسی به محتوا، هر نوع اقدامی نه یک پیشنهاد که یک ضرورت است.

۷. هوش مصنوعی شروع به ایجاد و توسعه محتوا خواهد کرد

تولیدکنندگان محتوا همواره این احتمال را داده‌اند که روزی کارشان توسط هوش مصنوعی متحول شود و تکنولوژی در سال ۲۰۱۸ زمینه ساز این صنعت خواهد بود. ابزارهای هوش مصنوعی مانند روش‌های تحلیل پیش بینانه، پردازش زبان طبیعی و الگوریتم‌های نسل محتوایی تاثیرگذار‌تر و هوشمندانه‌تر را مدیریت خواهند کرد.

ناشران و خبرگزاری‌های بزرگی مثل اسوشیتد پرس، خیلی وقت است که از محتوای ماشینی برای افزایش حجم و سرعت در نشر محتوا استفاده می‌کنند. برخی از کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که در ۵ سال آینده نیمی از محتوا به صورت ماشینی تولید شود و حضور انسان تنها به عنوان ناظر و ویرایش کننده، آن هم در صورت لزوم خواهد بود.

اما نگران نباشید؛ هنوز خبری از این ربات جایگزین نیست و تا زمان ظهور آن امکاناتی مثل ربات‌های چت، الگوریتم‌های تحلیل داده و سیستم‌های توصیه شخصی به طور خودکار مخاطبان را بسته به شرایط و علاقه آن‌ها به سمت محتوای مناسب هدایت می‌کنند و یک تجربه کاربر فعال‌تر و شخصی‌تر را ایجاد می‌کنند.

در حالی که تکنولوژی تغییراتی را در بازاریابی محتوا برمی‌انگیزد، صنعت تولید محتوا نیز به طرقی که هنوز قادر به پیشی آن‌ها نیستیم تغییر کرده و خودش را با شرایط جدید وفق می‌دهد. با نظاره کردن این گرایشات رایج و استفاده از فرصت‌هایی که در اختیار ما قرار می‌دهند؛ بازاریابان محتوا می‌توانند تجربیاتی به غایت خلاقانه برای مخاطبان خود رقم بزنند و تجارت خود را در موقعیتی قرار دهند که ما را به سمت این دنیای جدید و جسور هدایت کند.

اصل این مطلب را می‌توانید در این لینک بخوانید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.