یکی از بهترین روش‌های بازاریابی که هر برندی می‌تواند در آن مهارت پیدا کند، تولید محتوای باکیفیت است. با گذشت زمان، شما اطلاعت زیادی جمع‌آوری و ایجاد می‌کنید که باید به خوبی و شایستگی محصولات، برند و صنعت شما را برای مخاطبانتان به نمایش می‌گذارد. برخی از محتواهای قدیمی شما ناگزیر در سایه محتوای جدیدتر به فراموشی سپرده می‌شوند؛ اتفاقی که مایه تأسف است چرا که ممکن است این مطالب قدیمی همچنان برای مخاطب شما بسیار ارزشمند باشند.

به جای اینکه اجازه دهید این محتواهای قدیمی به امید بازدی کنند‌ه‌ای تصادفی گوشه‌ای خاکر بخورند، می‌توانید هدف جدیدی برای این دسته از محتواها تعیین کرده و دوباره آن را به اشتراک بگذارید و دوباره آنها را به چرخه اطلاع‌رسانی برگردانید.

شما و زمان و سرمایه زیادی را برای ایجاد مطلب‌های وبلاگ خود صرف کرده‌اید پس باید از این محتواها به خوبی استفاده شود. پتانسیل هیچ کدام از محتوای خود را هدر ندهید. شما باید مثل ستار‌ه‌های سینما یا موسیقی موفقیتی پایدار بسازید و نه تنها یک اثر موفق از خود به جای بگذارید. حتما به یاد داشته باشید که شما نباید تنها یک اثر ماندگار از خود به جا بگذارید.

اما چطور می‌توان از محتوای قدیمی مجددا به خوبی استفاده کرد؟

۱. اشتراک‌گذاری راهبردی

 مخاطب خود را بشناسید. آن چه دوست دارند و آن چه از شما انتظارات دارند را بفهمید. با دقت مشخص کنید که کدام دنبال کنندگان به چه محتوای خاصی علاقه دارند و بعد آن‌ها را با همان محتوا هدف قرار دهید. این دنبال کنندگان را در توییت‌ها و اشتراک‌گذاری‌های خود نام ببرید و فرضاً آن‌ها را صدا زده و نظرات‌شان را بپرسید و از آن‌ها بخواهید دوباره به اشتراک بگذارند. مثلا می‌توانید از سبک توییت‌ زیر الهام بگیرید. «سلام، @jondoe ظاهراً به استخدام علاقه داری. این مقاله‌ای که درباره حفظ کارمندان نوشتیم را بخوانید.» این نام بردن شخصی کمک می‌کند فرد مورد نظر احساس خاص بودن داشته باشد و احساس نکند با او مثل یک خریدار عام برخورد می‌شود.

۲٫ فالو کردن‌های هدفمند

 فقط به مخاطب‌های خود اکتفا نکنید. به دنیای شبکه‌های اجتماعی به خصوص توییتر وارد شوید و افرادی که ذهنیت مشابهی با ذهنیت شما دارند را دنبال کنید. اگر محتوایی که به اشتراک می‌گذارید، برای آن‌ها ارزشمند است، پیام کوتاهی به آن‌ها ارسال کنید و در مورد نوشته‌های وبلاگتان و ربطشان به حوزه کاری این افراد توضیح دهید.

زمانی که پروفایل شما را بررسی می‌کنند، آخرین و مرتبط‌ترین مقاله شما را در بالای فیدتان می‌بینند و شما را فالوبک می‌کنند؛ به این ترتیب، رابطه‌ای بسیار ساده و هم‌زیستی درستی ایجاد می‌شود.

۳٫ استفاده از پیام جدید

 برندهای زیادی مراقب هستند که محتوای تکراری به اشتراک نگذارند یا retweet نکنند. اما این کار، تاکتیکی عالی برای مشتاق و فعال نگه داشتن دنبال کنندگان است. به جای ارسال پیام‌های تکراری، می‌توانید از محتوای گذشته به روش‌های منحصر به فرد و خاص استفاده کنید. سعی کنید یک نقل‌قول یا یک آمار مهم از محتوای خود بگیرید و فقط آن را با یک لینک به مقاله اصلی به اشتراک بگذارید. این تکه‌های اطلاعاتی کوچک، توجه دنبال کنندگانی که تمایلی به خواندن کل مطالب ندارند را جلب خواهد کرد.

چهار راز داستان‌سراهای ماهر در بازاریابی محتوایی
بخوانید

همه ما افراد پرمشغله‌ای هستیم. یکی از دلایل اصلی وجود Twitter این است که افراد دوست دارند اطلاعات را به صورت قطعه‌های کوچک و ساده بخوانند. اگر آن تکه‌های اطلاعاتی کوچک برایشان جذاب باشند، حاضر خواهند بود که ادامه یک مطلب طولانی‌تر را هم بخوانند. این نکته به تازگی در مطالعه‌ای ثابت شده است و مشخص شده که ۵۹ درصد محتوایی که آنلاین به اشتراک گذاشته می‌شود، حتی خوانده نمی‌شود.

۴. تبلیغ کردن

 اگر قبلاً مطلبی نوشته‌اید که موردپسند کاربران زیادی قرار گرفته است، اشتراک مجدد آن می‌تواند برای مخاطب‌های جدیدتان جذاب باشد. با این کار، نه تنها محتوای خود را بازیافت می‌کنید، به مخاطبان خود نشان می‌دهید که کارهای قبلی‌تان چقدر مورد توجه قرار گرفته‌اند. واقعیت این است که، محبوب بودن می‌تواند محبوبیت را افزایش دهد.

۵. پاسخ دادن به سؤال‌ها

سایت‌های پرسش و پاسخ یا سایت‌هایی که مردم محتوای آن را تولید می‌کنند مثل Reddit و Quora منابعی ارزشمند برای هر برندی در سال ۲۰۱۸ هستند. چنین سایت‌هایی که از محتوای تولیدی کاربرها بهره می‌برند، جذاب‌ترین راه برای جلب توجه به سمت یک برند هستند و تکنیک آن خیلی ساده است. در هر دوی این سایت‌ها، کاربرها معمولاً به دنبال سوال پرسیدن و جواب گرفتن هستند. اگر بتوانید پاسخ ارزشمندی به آن‌ها بدهید، و در عین حال به محتوای قبلی خود لینک دهید، برد بسیار بزرگی می‌کنید. با این کار، نه تنها محتوای شما کلیک دریافت می‌کند و شاید مطالعه هم بشود، به احتمال زیاد دیگران هم به کار شما لینک خواهند داد. در نتیجه، به عنوان یک برند، پیشرفت بسیار زیادی خواهید کرد.

 به همین ترتیب، می‌توانید با لینک دادن به محتوای قدیمی‌تر خود (در قسمت کامنت‌ها) در پاسخ به محتوای یک برند دیگر، از این استراتژی استفاده کنید. نکته مهم این است که فقط در صورتی باید این کار را انجام دهید که واقعاً به مطلب اصلی ارزش اضافه کند. برای نمونه، اگر مقاله‌ای را دیده‌اید که در مورد چهار استراتژی مناسب برای SEO صحبت می‌کند و شما از وجود یک استراتژی پنجم هم اطلاع دارید، لینک مطلب خود را کامنت کنید.

۶. یادآوری

 بی شک، خوانندگانتان برخی از ایمیل‌هایتان را از قلم خواهند انداخت. برایشان یک ایمیل یادآوری بفرستید و ببینید که آیا پاسخ می‌دهند یا خیر؟ به محتواهای قدیمی‌تر لینک دهید و به آن‌ها بگویید که فکر می‌کنید این محتوا هم برایشان باارزش است و اینکه واقعاً باید آن را بخوانند.

چگونه یک استراتژی بازاریابی محتوایی طراحی و ایجاد کنیم؟
بخوانید

 اگر می‌توانید، این ایمیل را مستقیماً به مشترکینی که بالاترین ارزش را دارند به همراه یادداشتی شخصی بفرستید تا متوجه شوند که تنها به چشم یه مخاطب ساده به آن‌ها نگاه نمی‌کنید.

۷. امضای ایمیل

 باارزش‌تر از این محتواهایی که دارید، که می‌تواند شامل کتاب‌های الکترونیکی، پست‌های راهنما یا اساسی باشد را در امضای ایمیلتان قرار دهید. افرادی که هر روز با آنها ارتباط دارید به دفعات این لینک را مشاهده خواهند کرد و در نهایت روی آن کلیک خواهند نمود. و زمانی که این کار را انجام می‌دهند، اگر چیزی که پیدا می‌کنند ارزشمند و مرتبط باشد، قبل از اینکه به ایمیلتان پاسخ دهند آن را با مخاطب‌های به اشتراک خواهند گذاشت.

۸. پست‌های مهمان

 احتمالاً تا الان می‌دانید که پست مهمان بخشی مهم از استراتژی محتوای هر برند است. این روش چند هدف دارد و آن هدفی که ممکن است به فکرتان نرسد، برای ترویج محتوایتان است. اضافه کردن یک لینک به محتوای قدیمی‌ترتان به پست مهمانتان ارزش می‌بخشد، بلکه راهی طبیعی و غیر فریبنده‌ای است برای اینکه خوانندگان روی سایتتان کلیک کنند.

۹٫ گردآوری مطالب مرتبط

 هیچ چیز جدیدی برای نوشتن به فکرتان نمی‌رسد؟ محتواهایی که موجود دارید را گردآوری کنید و مطلبی جامع در رابطه با یک موضوع خاص برای مخاطب‌های خود آماده نمایید. خوبی دیگر این کار این است که می‌توانید محتوای قبلی را به صفحه‌های مهم و جدید خود لینک دهید و در عمل مجموعه‌ای جامع از اطلاعات درباره یک موضوع خاص ایجاد کنید که برای موتورهای جستجو بسیار جذاب است.

۱۰. تغییر فرمت

اگر حرف مهمی برای گفتن نداشتید، اصلاً به این فکر نمی‌افتادید که محتوای قبلی خود را دوباره به اشتراک بگذارید. پس چرا آن را به روش دیگری به اشتراک نگذارید؟ ویدیویی ۶۰ ثانیه‌ای ضبط کنید و مهم‌ترین نکته‌های مقاله‌تان را در آن بیان نمایید و لینکی هم در آخر ویدیو قرار دهید برای آن‌هایی که می‌خواهند کل مطلب را بخوانند. اینفوگرافیک هم نه تنها بسیار جذاب است، بهترین راه برای جمع بندی مهم‌ترین اطلاعات در یک موضوع خاص است.

 پیدا کردن یک روش استفاده جدید از محتوای قدیمی، راهی کم خرج و مؤثر است برای اینکه به مخاطبین خود نشان دهید یک رهبر فکری هستید, بدون اینکه مجبور باشید به طور مداوم چیز جدیدی برای گفتن پیدا کنید. با اشتراک مجدد مقاله‌هایی که نوشته‌اید، می‌توانید مطمئن شوید که از تمام پتانسیل مطالب خود استفاده می‌کنید.

این مطلب ترجمه‌ای است مطلبی با عنوان  ten ingenuous ways to promote old content که در سایت relevance منتشر شده است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.